Alexander MacBain (le Anndra G.)

Duncan Mackintosh1810

Name
Duncan Mackintosh
Given names
Duncan
Surname
Mackintosh
Also known as
Donnchadh Mac an Tòisch
Birth August 12, 1810 34
Note: Ann an sluagh-chunntas na h-Alba 1861 (fiosrachadh bho www.ancestry.co.uk) thathar a sgrìobhadh gun robh "abt 1820" na "estimated birth year" de Dhonnchaidh Mac an Tòisch. 'S e mearachd a th' ann oir bhiodh e deich bliadhnaichean nas òige na a bhean an uair sin. Bu chòir "abt 1810" a bhith na "estimated birth year".
MarriageCatherine CameronView this family
December 15, 1831 (Age 21 years)
Birth of a daughter
#1
Margaret Mackintosh
November 28, 1832 (Age 22 years)
Note: Rugadh nighean aig Donnchadh Mac an Tòisich, na fhigheadair / bhreabadair, (...ainm-àite mì-leughail…
Occupation
figheadair / breabadair (weaver)

Note: Ann an sluagh-chunntas na h-Alba 1861 (fiosrachadh bho www.ancestry.co.uk) thathar a sgrìobhadh gun robh "abt 1820" na "estimated birth year" de Dhonnchaidh Mac an Tòisch. 'S e mearachd a th' ann oir bhiodh e deich bliadhnaichean nas òige na a bhean an uair sin. Bu chòir "abt 1810" a bhith na "estimated birth year".
Baptism of a daughterMargaret Mackintosh
December 2, 1832 (Age 22 years)
Note: Rugadh nighean aig Donnchadh Mac an Tòisich, na fhigheadair / bhreabadair, (...ainm-àite mì-leughail…
Birth of a daughter
#2
Janet Mackintosh
1836 (Age 25 years)

Birth of a son
#3
James Mackintosh
1850 (Age 39 years)

Death of a motherMargaret Kennedy
November 14, 1864 (Age 54 years)
Death of a wifeCatherine Cameron
June 17, 1877 (Age 66 years)
Cause: tinneas na stamaige (disease of stomach)
AddressDruim na Callaich no Drumchallaich no Drumchalig no Drumchallach no Drumchalloch

AddressDruim na Callaich no Drumchallaich no Drumchalig no Drumchallach no Drumchalloch

Family with parents - View this family
father
mother
Marriage:
himself
Family with Catherine Cameron - View this family
himself
wife
Marriage: December 15, 1831Am Baile Ùr Sgìre Innis
11 months
daughter
Margaret Mackintosh
Birth: November 28, 1832 22 22Sgìre Ceann a' Ghiùthsaich agus Am Baile Ùr Sgìre Innis, Inbhir Nis (Parish Kingussie and Insh, County Inverness)
4 years
daughter
15 years
son

Birth
Ann an sluagh-chunntas na h-Alba 1861 (fiosrachadh bho www.ancestry.co.uk) thathar a sgrìobhadh gun robh "abt 1820" na "estimated birth year" de Dhonnchaidh Mac an Tòisch. 'S e mearachd a th' ann oir bhiodh e deich bliadhnaichean nas òige na a bhean an uair sin. Bu chòir "abt 1810" a bhith na "estimated birth year".
Occupation
Ann an sluagh-chunntas na h-Alba 1861 (fiosrachadh bho www.ancestry.co.uk) thathar a sgrìobhadh gun robh "abt 1820" na "estimated birth year" de Dhonnchaidh Mac an Tòisch. 'S e mearachd a th' ann oir bhiodh e deich bliadhnaichean nas òige na a bhean an uair sin. Bu chòir "abt 1810" a bhith na "estimated birth year".